Blue Flower


Plateliai, Platelių ežeras

Plateliai- Žemaitijos Nacionalinio parko "širdis". Miestelis įsikūręs šiaurės vakarų Lietuvoje. 2008 metais EDEN (organizacija pavaldi Europos Komisijai) Platelius titulavo Patraukliausia Europos turizmo vietove, puoselėjančia nematerialųjį paveldą. 

Žemiau pateiktame video galite pamatyti trumpą siužetą apie Žemaitijos Nacionalinį parką, kurį sukūrė EDEN- European Destinations of ExcelleNce organizacija.

 

Platelių ežeras – ežeras vakarų Lietuvoje, Plungės rajone, apie 14 km į šiaurę nuo Plungės, Žemaitijos nacionaliniame parke. Tai didžiausias ir giliausias ežeras Žemaitijoje. Jo plotas 1200,28 ha, ilgis – 8,4 km, vidutinis plotis – 3,3 km, giliausia vieta apie 50 m. Ežero vardas pirmą kartą paminėtas Lietuvos metrikoje 1440-1447 metais, antrą kartą 1447-1451 metais.
Krantai labai vingiuoti, ypač pietiniame ežero gale. Ežero kranto ilgis – 37,59 km. Krantai nevienodo aukščio. Aukščiausios 20-30 m kalvos matyti rytinėje ežero pusėje, kur dunkso miškinga Plokštinės plokščiakalvė.


Ežere yra 7 salos, kurių bendras plotas 20,5 ha. Veršių, Briedsalė ir Pilies salos bei Auksalės ir Kreiviškių pusiasaliai paskelbti valstybinės reikšmės hidrografiniais gamtos paminklais. Įdomiausia yra Pilies sala. Lietuvos kunigaikščiams priklausiusi pilis čia stovėjo jau XV a. Salą su Šventorkalniu, kuriame buvo senoji Platelių gyvenvietė, jungė tiltas; jo poliai dar išlikę. Ežero dugno reljefas labai įvairus: vidutinis gylis – 10,5 m, yra daug gelmių bei seklumų. Ežeras priklauso Minijos-Nemuno baseinui. Į ežerą įteka 17 mažų upeliukų, išteka vienas – Babrungo upelis. Vakariniame ežero krante yra Platelių miestelis.