Ekologiškas Kempingas

El. paštas Spausdinti PDF

Jėgos aitvarai Platelių ežere

Jegos Aitvarai: jėga - galybė, stiprybė; aitvaras – įrenginys, vėjo pagalba besilaikantis ore... Būtent šie du apibrėžimai labai gerai apibūdina jėgos aitvarų sportą. Tai pilnas adrenalino, jėgos, laisvės pojūčio užsiėmimas kiekvienam. Tai galimybė pakilti kelis ar net kelias dešimtis metrų į orą vėjo pagalba. Daugelis kiekvieną pasiskraidymą pavadina išsigelbėjimu nuo kasdienybės, nuo rutinos; tai daug ką pasako...


jegos aitvarai


Pirmieji dviejų stropų jėgos aitvarai pasirodė 1985 metais, juos sukūrė Bruno ir Dominique Legaignoux. Jie buvo kuriami tam, kad aplenkti burlentes greičio rungtyse ir buvo pirmą kartą panaudoti su vandens slidėmis. 1998 metais šie aitvarai "sužibėjo". Licenciją juos gaminti įsigijo garsusis visų laikų buriuotojas - Robby Naish ir iki šiol dirbantis aitvarų dizaineris Don Montague. Nuo to laiko, aitvarai buvo nuolatos tobulinami ir aktyviai gaminami. Lietuvoje jėgos aitvarai pasirodė pakankamai neseniai. Prieš trejetą metų, buvo tik keletas entuziastų, o dabar jų skaičius vis didėja ir didėja. Daugiausia jų galima išvysti vasarą Lietuvos pajūryje vėjuotą dieną.
Pažvelgus pirmą kartą į jėgos aitvarus ,skirtumą matysime tik spalvose, o iš tikrųjų jie skirsis savo savybėmis. Pagrindiniai aitvarų tipai yra du: pripučiami (inflatable) ir "matrasiniai" (foils). Iš šių dviejų tipų populiaresni yra pripučiamieji. Pripučiamaisiais šie aitvarai yra vadinami dėlto, kad jų forma įgaunama pripučiant tuščiavidures ertmes. Jėgos aitvaro komplektą sudaro lynai (stropai) ir baras. Baras, tai lyg aitvaro vairas, skirtas kontroliuoti aitvarą. Jie komplektuojami įvairių ilgių, kurie priklauso nuo aitvaro dydžio. Viskas vyksta proporcingai, kuo didesnis aitvaras - tuo ilgesnis baras. Naujausi modeliai yra komplektuojami su keturiais arba penkiais lynais(stropais), kurie yra įvairių ilgių. Dažniausiai naudojamas stropų ilgis 25-27m. Kiekvienas aitvaras turi savo "charakterį". Vieni būna greiti, skirti įvairiausiems triukams, kiti - lėtesni, skirti aukštiems šuoliams. Taigi kiekvienam spręsti pačiam, kokį iš jų rinktis. Kad ir kaip bebūtų keista, jėgos aitvarus galima pritaikyti labai įvairiai: ant sniego, ant vandens, ant kietos žemės... Labiausiai paplitęs jėgos aitvarų panaudojimas: žiemos/sniego jėgos aitvarų sportas (snowkite) ir vandens/vasaros jėgos aitvarų sportas (kitesurfing, kiteboarding). Tačiau atsiranda entuziastų, kurie mielai tai atlieka ir ant kietos žemės.


 

Ekologiško kempingo redakcija


Atnaujinta ( Ketvirtadienis, 10 Birželis 2010 08:48 )  

Prisijunk prie Kempingo

Ekologiškas Kempingas on Facebook

Kempingo kontaktai

Norite paklausiti? O gal rezervuoti vietą?
  • Adresas: Plungės raj. Platelių sen. Virkšų km.

Kodel rinktis mus?

Nemokamas ekologiškas kempingas 

Žemaitijos Nacionaliniame parke nesame vienintelis kempingas, tačiau visada garantuojame, kad apsistoję pas mus patirsite didžiausius įspūdžius kokius tik įmanoma patiri poilsiaujant gamtoje. Keletas mus išskiriančių privalumų:

  1. Pas mus visada švaru ir įpatingai ramu
  2. Nemokama Elektra, WC, geriamas vanduo
  3. Kempinge yra karšto vandens kubilas
  4. Nemokamai galima naudotis valtimi (nauja valtis nuomojama)
  5. Naujai įrengtas tualetas, stalai ir t.t pastatytas naujas tiltas
  6. Smagus nusileidimas kabančiu lynu (nemokamai)
  7. Ruošiama tinklinio aikštelė, plečiama infrastruktūra